BuranTeatr

Workshop: Juraj Augustín: Pohyb ve světě fyzického divadla

„Intenzivní workshop zaměřený na pohyb, jeho vznik, význam a fixování. Účastníci si projdou fází tréninků, kolektivními, kontaktními i individuálními improvizacemi, fází utváření partitur a jejich použití v dialogu s partnerem. Důraz bude kladen především na schopnost živé reakce těla na partnera a na komunikaci prostřednictvím pohybu. “


Workshop jako první krok dlouhodobé spolupráce

Pod divadlem BuranTeatr vznikne od sezóny 2017/2018 stálá skupina tvůrců, kteří mají aktivní zájem o žánr fyzického divadla. Skupina Hysterical naked, odkazující na kultovní báseň Allena Ginsberga Kvílení, se bude pod vedením Juraje Augustína (lektor a režisér) a Sabiny Machačové (dramaturg) kontinuálně zabývat tímto žánrem prostřednictvím tréninků a inscenací. Workshop Pohyb ve světě fyzického divadla umožňuje zájemcům okusit styl práce i žánr fyzického divadla a otevírá dveře další spolupráci, buď v rámci skupiny Hysterical naked, nebo v rámci pohybové inscenace připravované pro následující sezónu.

Kdy:

23. 6. 2017 (9 – 18 hod)

24. 6. 2017 (9 – 19 hod)

25. 6. 2017 (9 – 17 hod)

Lektor: Juraj Augustín

Cena: 500 Kč

Kapacita workshopu je omezena

Vstupenky zde: http://www.buranteatr.cz/vstupenky/vyber/649

Juraj Augustín

Absolvent činoherní režie na DIFA JAMU v Brně a v současné době umělecký šéf divadla BuranTeatr. Jako asistent režie spolupracoval např. s J. A. Pitínským nebo Viliamem Dočolomanským, realizoval studijní pobyt na krakowské divadelní škole PWST a jako režisér pracoval v řadě divadel na území ČR. Za absolventskou inscenaci Peer Gynt získal Cenu za režii na festivalu Istropolitana, za inscenaci Sestřičky Cenu diváků na francouzském festivalu Les Eurotopiques, za inscenaci Křest sv. Vladimíra Cenu ředitelky festivalu na festivalu PidiFest.