DUBEN 2017

« BŘEZEN 2017   /   KVĚTEN 2017 »

Zobrazit proběhlá představení

3. 4. 2017 ~ 10 : 00 // &TEATR // 2. REPRÍZA // PRO ŠKOLY // VYPRODÁNO! //

Alenka v říši znaků — Lewis Carroll & Sabina Machačová —

Zde jsou všichni potrhlí. Já jsem potrhlá, vy jste taky potrhlá.

 

3. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &TEATR250 // 3. REPRÍZA //

Alenka v říši znaků — Lewis Carroll & Sabina Machačová —

Zde jsou všichni potrhlí. Já jsem potrhlá, vy jste taky potrhlá.

 

4. 4. 2017 ~ 11 : 00 // &STUDIO // 19. REPRÍZA // PRO ŠKOLY // VYPRODÁNO!

Cikánský boxer — Rike Reiniger —

Monodrama o bývalém boxerovi, jemuž se vzpomínka dere do srdce, to se zmenšuje a snaží uniknout. Ale takové srdce se nemůže zmenšovat do nekonečna… Příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané.

 

4. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &TEATR200 // 30. REPRÍZA //

Domeček — Petr Michálek —

Komorní šansonový muzikál pro dva herce v prázdném domě.

 

5. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &TEATR200 // ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO //

Příběhy nečekaných konců — Roald Dahl – Jakub Nvota —

Tři povídky mistra krátkých próz Roalda Dahla.

 

6. 4. 2017 ~ 20 : 00

Improdílny - Otevřené tréninky improvizace — Proraptor & BuranTeatr —

Otevřené tréninky improvizace pro každého jsou prostorem pro hraní, tvoření i učení. Přijďte i vy objevit svoji kreativitu, spontaneitu a mnoho dalšího. To vše, v rámci Improdílen, na jevišti bez diváků.

 

7. 4. 2017 ~ 19 : 30 // TEATR200 // DERNIÉRA //

Služky — Jean Genet —

Dvě ženy odsouzené k sobě navzájem a k lásce ke své paní. Drama, detektivka, báseň.

 

8. 4. 2017 ~ 19 : 30

Lišky z ostrova Sado — Kulíci — Mnich, kostra a její obal — Divadlo Kjógen — HOST BURANTEATRU —

Malé divadlo kjógenu bylo založeno roku 2001, od roku 2005 funguje jako profesionální soubor bez stálé scény. Divadlo vzniklo z podnětu českého dramatika, režiséra a mima Huberta Krejčího a kjótského mistra tradiční školy Ókura Šigejamy Šimeho. Jde o jediný evropský soubor, který se stabilně věnuje studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen ve svém rodném jazyce. Více informací na www.kjogen.cz

 

9. 4. 2017 ~ 19 : 00

Jsem žena — LUCIE BRYCHTOVÁ, HEIDI ŠINKOVÁ — HOST BURANTEATRU —

Inscenace Jsem žena je v evropském kontextu unikátní projekt. Představuje autentický příběh herečky Lucie Brychtové, která se narodila jako muž. Lucie absolvovala muzikálové herectví na JAMU v Brně ještě jako Petr. V mužském těle se z ní vyloupl sólista muzikálového herectví. V polovině úspěšné kariéry Luciina duše rozhodla, že odmítá nadále vystupovat v cizím těle a chce se stát i celkově tím, čím byla od prvního dechu. Ženou. Život transsexuálního jedince není ani v jednadvacátém století v žádném ohledu snadný. Lucie však přišla s kůží na trh, aby většinové veřejnosti pomohla nahlédnout do životního osudu, o němž většina z ní nemusí a také celý život nijak neuvažuje. Inscenace je především zábavou s řadou velmi humorných momentů z osobního i profesního života. Je stejně tragikomická, jako bývá život člověka, jenž nemá na růžích ustláno. Česká premiéra. Více na redcatcabaret.com.

 

11. 4. 2017 ~ 18 : 00

Improdílny - Otevřené tréninky improvizace — Proraptor & BuranTeatr —

Otevřené tréninky improvizace pro každého jsou prostorem pro hraní, tvoření i učení. Přijďte i vy objevit svoji kreativitu, spontaneitu a mnoho dalšího. To vše, v rámci Improdílen, na jevišti bez diváků.

 

12. 4. 2017 ~ 18 : 00

Stinné stránky psychedelik — Česká psychedelická společnost — HOST BURANTEATRU —

V bezpečném, strukturovaném settingu mohou mít psychedelika terapeutický, heuristický i spirituální potenciál, stejně tak jako technika holotropního dýchání, se kterou se účinek některých psychedelik může srovnávat. V současné době jsou psychedelika užívána rovněž rekreačně, lidé s nimi experimentují na vlastní pěst a bez znalosti jejich potenciálu a bohužel také často bez zajištění vhodného settingu. Po dvou kratších přednáškách s tématikou rizik užívání psychedelických látek a psychedelické harm reduction bude následovat diskuze, doplněná dalšími kazuistikami příběhů lidí, kterým psychedelika zrovna neprospěla, včetně návštěvníků Psychedelic Harm Reduction stanu, s kterými jsme pracovali na festivalech. Více informací na czeps.cz.

 

13. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &STUDIO150 // Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO //

Něžná/pohybové sólo pro dva — Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Sabina Jurajovič BuranTeatr —

Muž a žena. Dvě těla. V pohybu. V souladu i kontrastu. Splývající i odpuzující, jako otáčející se magnety. Chvíli jsou dva a chvíli jeden. Vetšinou mlčí, občas zašeptají. Výkřik. Světlo. Tma. Jeden. Dva. Teď. Pohybová inscenace na motivy povídky Něžná od F. M. Dostojevského.

 

21. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &TEATR // PREMIÉRA // !!! VYPRODÁNO !!! //

Věž — William Golding —

Příběh temný a chladný jako gotické katedrály je podobenstvím o rozporuplnosti lidských úmyslů a skutků. Ve světě, kde se střetávají křesťanské mše s keltskými rituály, se má stát věž na katedrále v Salisbury věčnou a do nebe sahající modlitbou. Ale může být služba Bohu podepřena zneužíváním a obětováním druhých? Příběh o marnosti a zázraku. O síle myšlenky a křehkosti mysli. O pokusech člověka dokázat něco, co jej bude přesahovat. Dotknout se Boha. Jenomže co když jen Bůh ví, kde je Bůh.

 

23. 4. 2017 ~ 19 : 30 // PREMIÉRA AMATÉRSKÉHO SOUBORU BURANTEATRU //

AmaTeatr: Čekání v běhu — Albom-Tchelidze-Ženatá a kol. —

„Achjo, ten čas letí!“ „Ještě chvíli.“ „Už nikdy.“ „Ještě dvě minuty!“ „Ať už je to za mnou.“ „Potřebuju víc času.“

 

24. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &STUDIO // V RÁMCI FESTIVALU BRNĚNSKÝ LUNAPARK //

TAMTi: Příběhy z městečka — TAMTi —

Příběhy z městečka jsou netradičním improvizačním divadelním představením. Městěčko - dějiště příběhu - si s vaší pomocí vymyslíme přímo na jevišti. Před vámi se otevřou osudy a příběhy šesti lidí posplétaných v síti vztahů a situací, které prostředí malého městečka nabízí.

 

25. 4. 2017 ~ 17 : 00

Cirkus — Bílá holubice — HOST BURANTEATRU —

Velevážné publikum! Přijíždíme za vámi se strhujícím příběhem cirkusových umělců! Cesta za slávou, cesta k úspěchu – velkolepá podívaná! Co všechno musí člověk podstoupit, aby překonal překážky, které před něj staví svět i on sám? Přijďte a uvidíte: vzlety i pády, nebezpečí i legraci, a také největšího nepřítele člověka. Chcete vědět, co to je? Naši umělci vám to prozradí! Naše produkce je bláznivá, famózní a dokonalá! Čeká vás číslo s nejkrásnějšími vrhacími noži, jaké jste kdy viděli, produkce nejodvážnější krotitelky much, s jakou jste se kdy setkali! Okouzlíme vás estrádou zručnosti, akrobacie a ironického humoru. Přijďte, přijďte, přijďte! Více informací na bila-holubice.cz. ZTP za snížené vstupné!

 

26. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &STUDIO150 // 19. REPRÍZA //

Létající dítě — Roland Schimmelpfennig —

Temná balada z moderního velkoměsta. Cena Marka Ravenhilla za rok 2014.

 

27. 4. 2017 ~ 19 : 30 // SLOVÁCKÉ DIVADLO //

Večer na psích dostizích — Matt Charman — HOST BURANTEATRU —

Velmi černá „mužská“ komedie šestatřicetiletého britského autora Matta Charmana zvítězila v roce 2004 v dramatické soutěži mezi sedmi sty texty a získala Verity Bargate Award. Dramatik a scenárista Matt Charman zabodoval také v loňském roce, kdy byl jeho scénář k Spielbergově filmu Most špiónů (Bridge of Spies) nominován na Oscara v kategorii nejlepší původní scénář. Slovácké divadlo uvádí hru Večer na psích dostizích v překladu Pavla Dominika v české premiéře.

 

28. 4. 2017 ~ 19 : 30 // &TEATR250 // 9. REPRÍZA // VYPRODÁNO!

Univerzální sci-fi — Michal Isteník, BuranTeatr a Šimon Caban —

V hlubokém vesmíru, daleko za planetou opic, tam, kde ani Impérium nevrací údery, tam, kam nikdy nezavítala loď Enterprise na své pouti a kde se i černá díra jeví jako světlá vyhlídka, přistávají na kosmem zapomenuté planetě tři muži: Američan, Rus a Čech. Ptáte se: zase ti tři? Ano, zase. Ryze buranský pohled na jeden z nejlákavějších žánrů pod taktovkou divadelní mága Šimona Cabana.

 

29. 4. 2017 ~ 19 : 30 // BURANSKÉ KINO // DERNIÉRA // PROMÍTÁNÍ // VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ // rezervovat

Amazonie — Michal Walczak —

Hořká komedie ze života mladých herců.

 

30. 4. 2017 ~ 19 : 30 // STUDIO150 // 10. REPRÍZA // vstupenky

Šlabikář — KOLEKTIV —

Autorská pohybová koláž vzpomínek a snů, stereotypů a ideálů generace, která by asi právě teď měla dospět, ale příliš neví jak. Autoři se snaží hledat počátky formování sebe sama pomocí slavného Slabikáře Jiřího Žáčka a Heleny Zmatlíkové.