Roberta Štěpánková

Workshop: Roberta Štěpánková: Hodina tance, improvizace a imaginace těla

„Otevřené lekce "Hodina tance, improvizace a imaginace těla" s Robertou Štěpánkovou můžete navštívit každou středu (19:00 - 20:30) kdykoli v termínu od 9. 5. do 27. 6. 2018. “


Hodina se zaměří na tvorbu tance v bezprostřednosti jeho vzniku.

Práce prohlubuje vědomí a sebevyjádření těla přes fyzicko-poetický trénink. Propojuje konkrétní matérií pohyblivého těla s úrovní symbolů a mýtů. Studiem základních anatomických principů přes pohyb vytváříme podmínky pro tvorbu tance v jeho detailech i komplexní architektuře.

Hodina obnovuje vztahy mezi částmi těla, částmi sebe samého přímo přes tvorbu choreografického materiálu, a tím vede účastníka k vnímání tělesné kompozice a poetických významů vycházejících z masa a kostí. Umělec je veden k budování balansu meti vnitřní pozorností a zahrnutím vědomí prostoru a času/rytmu do svého tance.

Tento trénink upevňuje důvěru v materiál vznikající z těla a v jeho transcendentní přesahy. Představivost se uskutečňuje v okamžiku tvorby tance.

Všímáním si a uznáním přesnosti pohyblivého těla plynule přecházíme k tvorbě instantních kompozic; pozorování stejně jako tvorba nás informují, učí nás o tanci. Do hodiny jsou integrované principy Skinner Releasing Technique, kladením důrazu na lehkost, jemnost a aktivní uvolnění, které tělu otvírá nové možnosti pohybu. Hodina je navrhnuta tak, aby každému z účastníků nabídla možnost podpořit celistvost tělesného dění a vztáhnout ji k vlastní aktuální umělecké tvorbě.

Datum:
Každou středu 19:00 - 20:30 (9. 5. - 27. 6. 2018)

Místo:
Workshopový sál, BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Na lekci není potřeba se hlásit, prostě přijďte (doporučujeme alespoň 10 min před začátkem).

Cena:
170 Kč / 1 lekce
(Platba probíhá v hotovosti u lektorky přímo na místě.)

Pokud byste měli zájem navštěvovat lekce pravidelně, můžete si na místě u lektorky koupit permanentky: 5 lekcí za 750 Kč nebo 10 lekcí za 1350 Kč.

Roberta Štěpánková (1986)

Umělkyně a psychoterapeutka, která se specializuje na práci s tělem jako zdrojem esenciálního materiálu obohacujícího uměleckou tvorbu a prohlubujícího lidské sebepoznání. Základním principem je pro ni instantní kompozice (improvizace), tedy tvorba vznikající v daném okamžiku.

Studovala, žila a tvořila ve Španělsku a Holandsku, v současné době žije v Brně, kde se věnuje především výuce tance a pracuje jako na tělo zaměřená psychoterapeutka. Vytváří taneční sóla a iniciuje mezinárodní umělecké projekty. Ráda se režijně a dramaturgicky podílí na inscenacích, které propojují tanec, poezii, hudbu a vizuální umění.

www.robertastepankova.com