Workshop: DANIEL ORRANTIA: Kompozice: Používání jevištního prostoru / Composition: Using Space on Stage

„Workshop kolumbijského performera tvořícího na pomezí improvizace a fyzického divadla, klauna a mima Daniela Orrantiu. // Workshop with Daniel Orrantia - Columbian performer on the edge in between improvisation and physical theatre, clown and mime. “


===== FOR ENGLISH SCROLL DOWN =====

Divadelní představení se odehrávají v třídimenzionálním prostoru. Způsob, jakým k tomuto faktu performeři přistoupí, přímo a výrazně formuje vše, co na jevišti komunikují. Budeme zkoumat, jak různě se dá prostor přetvářet a manipulovat a jak je možné v improvizovaných představeních pracovat s vyjádřením díky dvoudimenzionálním reprezentacím – obrazům. Prostřednictvím tohoto zkoumání vytvoříme nástroje pro hru a transformaci práce s jevištěm za účelem vytvoření většího divadelního zážitku.

Kdy:
Sobota a neděle 27. a 28. 4. 2019,
sobota: 10:00 – 17:30, neděle: 10:00 – 14:00

Kde:
BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Cena:
Early birds (do 31. 3. 2019): 3 350 Kč
Plná cena: 3 750 Kč

Přihláška:
Přihlašujte se zaplacením nevratné zálohy 1 000 Kč ZDE
Druhá část platby proběhne v hotovosti na začátku workshopu.

Workshop je v angličtině, ale nemusíte se bát, v případě potřeby vše přeložíme, takže vám postačí základní úroveň angličtiny.

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na herucova@buranteatr.cz.

Celý program s Danielem Orrantia v Brně (25. - 28. 4. 2019) ZDE.

========== ENGLISH VERSION ==========

Live performance takes place in a three-dimensional space. The way we approach this has a direct and strong effect on what we communicate as performers. By exploring ways in which space is manipulated and expressed in pictures, images, and other two-dimensional representations, we will develop new tools to play and transform the way we address the stage making our shows a more theatrical experience.

When:

Saturday and Sunday 27. & 28. 4. 2019,
Saturday: 10:00 – 17:30, Sunday: 10:00 – 14:00

Where:
BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Price:
Early birds (before 31. 3. 2019): 3 350 Kč
Regular price: 3 750 Kč

Registration:

Sign in for the workshop by paying a unreturnable downpayment of 1 000 Kč HERE
The second part of the payment will happen in cash at the beginning of the workshop.

Workshop is in English without translation.

In case of any questions contact us at herucova@buranteatr.cz.

All shows and workshops with Daniel Orrantia in Brně (25. - 28. 4. 2019) HERE.

---------------------------------------

DANIEL ORRANTIA (COL)

===== FOR ENGLISH SCROLL DOWN =====

Moje tvorba se pohybuje na pomezí improvizace a fyzického divadla, přičemž do ní vnáším prvky klauna, mima, komixu a malby jako vyjadřovacích a storytellingových prostředků. Věnuji se vedení workshopů a režírování představení s různými skupinami a na festivalech po celém světě.
Také vedu workshopy designu pro základní a střední školy v různých zemích a s dětmi z rozličných sociálních podmínek. Jako performer jsem procestoval svět s představením Speechless – improvizovanou show beze slov. Založil jsem a vedu společnost PICNIC, která se specializuje na vytváření autorského a kolaborativního divadla s umělci přinášejícími své zkušenosti z různých uměleckých oborů. Společně se svým týmem jsem založil a řídím MonkeyFest – každoroční improvizační festival, který se v Kolumbii koná od roku 2011.

========== ENGLISH VERSION ==========

My practice pushes the boundaries between improvisation and physical theatre, bringing elements of clowning, mime, comics and painting as tools for expression and storytelling. I have been designing workshops and directing shows for different groups and festivals around the world.
Additionally I have run design workshops for schools with young children and teenagers from different countries and backgrounds. As a performer, I have toured the world with Speechless an improvised show without words. I founded and currently run a company called PICNIC, specialized in creating devised work, collaborating with different artists who bring inspiration from diverse areas. Together with this team I founded and direct the MonkeyFest - an anual impro theater festival that happens in Colombia since 2011.