Zemřít pro design // Předprojekce festivalu Jeden svět

„Ve spolupráci s festivalem Jeden svět Brno vás zveme na první ze tří předprojekcí festivalu konané v divadle BuranTeatr. “


Zemřít pro design

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami ''likvidace'' starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.

Projekce je zdarma, ale z důvodu omezení počtu míst je nutná rezervace. Prosíme, abyste zrušili rezervaci v případě, že se nebudete moct dostavit. Film se bude promítat v činoherní zkušebně, která bude otevřena 15 minut před začátkem.

Zároveň si vás dovolujeme pozvat na samotný festival, který se v Brně uskuteční v termínu od 21. do 29. 3. 2019. A BuranTeatr bude u toho, jelikož zde proběhne část školních projekcí.

Děkujeme Promítej i ty! za poskytnutí filmu.