Workshop: Tomáš Wortner: Fyzická akce herce/tanečníka/performera

„Pohybový workshop Fyzická akce herce/tanečníka/performera je založen na hledání dramatického a expresivního potenciálu v kreativní práci s tělem. Zaměřuje se na individuální, partnerskou i skupinovou práci, na koncentraci, poslouchání se, preciznost, tělesnou reakci, výraz, kompozici a dramaturgii. Postupně projdeme kreativním procesem od techniky až k jevištnímu obrazu a situaci.“


V individuální práci se zaměříme na hledání zdrojů individuálního pohybového výrazu v těle a budování či ztrátu kontroly nad tímto materiálem. Partnerská a skupinová práce bude postavena na vztahu s partnerem/skupinou v různých pohybových technikách, např. bojových uměních, párové akrobacii, kontaktní improvizaci, tréninku fyzického divadla.

Workshop je dalším výjimečným setkáním s Tomášem Wortnerem, absolvování jeho předchozích workshopů však není překážkou ani podmínkou. Obsah kurzu rozhodně nebude opakováním.

S sebou:
Pohodlné černé oblečení. Minimálně jedno tričko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty. Náhradní oblečení doporučeno.

Datum:
24. – 25.11.2018

Čas:
Sobota 10:00 – 13:00 hod. a 15:00 – 18:30 hod.
Neděle 10:00 – 13:00 hod. a 15:00 – 18:30 hod.

Počet účastníků omezen na 12.

Cena:
Early birds: 1 950 Kč (Platí do 30.9.2018)
Plná cena: 2 100 Kč (Platí od 30.9.2018)

Vaše rezervace je platná po zaplacení nevratné zálohy 1 000 Kč. Druhá část platby proběhne na místě v den workshopu v hotovosti.

Možnost získat stipendium pro jednoho účastníka! Pokud máte o stipendium zájem, pošlete nám do 30.9.2018 svůj motivační dopis na e-mail vaculciakova@buranteatr.cz. Stipendijní cena workshopu je 1 000 Kč.

Přihlašujte se on-line zaplacením zálohy ZDE.

V případě jakýchkoliv dotazů pište na e-mail vaculciakova@buranteatr.cz

Lektor: Tomáš Wortner

Poslední tři roky žil ve Wroclawi, kde pracoval v divadelní laboratoři Two Path Studio v Grotowski Institutu. Náplní jeho práce bylo vytvoření metodiky hereckého fyzického tréninku a zkoumání perfomativity těla na základě bojových umění (capoeira, aikido). V rámci působení v Grotowski Institutu také předával své zkušenosti tamním studentům herectví a veřejnosti. V koprodukci s Grotowski Institutem vytvořil divadelní představení na základě knihy Kóbó Abe Písečná žena (premiéra v září 2016). S choreografem Milanem Kozánkem a tanečnicí Katarzynou Kameckou vytvořili představení PARAZITI (premiéra červen 2016).

Něco z minulosti:
Vystudoval ateliér Divadlo a výchova na DIFA JAMU. Je spoluzakladatelem improvizačních divadel Bafni a Kamarádi nacvičených scének. V roce 2011 se účastnil půlroční intenzivní laboratoře fyzického divadla souboru D'epog zakončené site-specific představením Di_sein. V roce 2013 vytvořil a režíroval Ibsenovu Paní z moře ve formě autoteatro, kde diváci jsou zároveň herci. V roce 2013 spoluorganizoval měsíční mezinárodní divadelní laboratoř Ephemeral zakončenou pouliční pohybovou performance hranou v Brně, Praze a Bratislavě. Několik let systematicky praktikuje jógu, kontaktní improvizaci, párovou akrobacii a AcroYogu. V rámci své pedagogické práce vede množství workshopů zaměřených na různá divadelní odvětví: herectví, pohyb, fyzickou akci, improvizaci, partnerskou práci, rytmus, muzikalitu atd. Od roku 2013 pravidelně vede workshopy a lekce Acro Yogy v Polsku a Čechách. Od roku 2017 spolupracuje se Studio Matejka (Grotowski Institut), se kterým vytvořil představení Angry man, Variations on Defense of Anger (premiéra v dubnu 2018, rež. M. Matějka), ve kterém také vystupuje. V sezóně 2017/18 spolupracoval se studenty DAMU na absolventském představení Zápisky z volných chvil (premiéra v dubnu 2018, rež. A. Klimešová). Jeho úlohou byl trénink herců a pohybová spolupráce při přípravě inscenace.