Workshop: Roberta Štěpánková: Hodina tance: Improvizace a kompozice

„Otevřené lekce "Hodina tance: Improvizace a kompozice" s Robertou Štěpánkovou se zaměří na techniku tvorby tance v bezprostřednosti jeho vznikání kultivujíc dovednost kompozice. “


Práce prohlubuje vědomí a sebevyjádření těla přes fyzicko-poetický trénink. Propojuje konkrétní matérií pohyblivého těla s úrovní symbolů a mýtů. Studiem základních anatomických principů přes pohyb vytváříme podmínky pro tvorbu tance v jeho detailech i komplexní architektuře.

Hodina obnovuje vztahy mezi částmi těla, částmi sebe samého přímo přes tvorbu choreografického materiálu, a tím vede účastníka k vnitřnímu sledování i zevnějšímu pozorování vytvářených tělesných kompozic a toho, jak se prolínají s aktuálním prostorem, časem. Pozornost je přiměna k odlišným aspektům kompozice (rytmus, vizuál, geometrie a proporce, imaginace a charakter, …) a rovněž směrem k přesné práci s druhým tělem (v kompozicích sól, duetů, trií,…).

Tento trénink podpoří realizaci obsahů imaginace v eleganci a exaktnosti choreografie tance speciálně prohlubujíc umění kompozice z pozice tvůrce i pozorovatele/diváka. Hodina účastníkovi nabídne možnost prohlubovat integritu tělesného dění a vztahovat ho k dění v zevnějším prostore a čase s cílem vytvářet obrazy a umět číst jejich významy, jejich poezii.

Datum:
Pondělí 23.9., 4.11., 11.11., 18.11., 25.11., 2.12., 9.12., 16.12. vždy 19:00 - 20:30.

Místo:
Workshopový sál, BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Na lekci není potřeba se hlásit, prostě přijďte (doporučujeme alespoň 10 min před začátkem).

Cena:
170 Kč / 1 lekce
(Platba probíhá v hotovosti u lektorky přímo na místě.)

Pokud byste měli zájem navštěvovat lekce pravidelně, můžete si na místě u lektorky koupit permanentky.

Roberta Štěpánková (1986)

Umělkyně a psychoterapeutka, která se specializuje na práci s tělem jako zdrojem esenciálního materiálu obohacujícího uměleckou tvorbu a prohlubujícího lidské sebepoznání. Základním principem je pro ni instantní kompozice (improvizace), tedy tvorba vznikající v daném okamžiku.

Studovala, žila a tvořila ve Španělsku a Holandsku, v současné době žije v Brně, kde se věnuje především výuce tance a pracuje jako na tělo zaměřená psychoterapeutka. Vytváří taneční sóla a iniciuje mezinárodní umělecké projekty. Ráda se režijně a dramaturgicky podílí na inscenacích, které propojují tanec, poezii, hudbu a vizuální umění.

www.robertastepankova.com