Proraptor & BuranTeatr & Bafni

Měsíc improvizace: Improdílna s hostem Josefem ''Joe'' Zacharem z improvizačního divadla Bafni

„Otevřené tréninky improvizace pro každého jsou prostorem pro hraní, tvoření i učení. Přijďte i vy objevit svoji kreativitu, spontaneitu a mnoho dalšího. To vše, v rámci Improdílen, na jevišti bez diváků.“


Divadelní improvizace je založena na několika jednoduchých principech, kterých využitelnost přesahuje jeviště i divadelní sál. Přijímání nápadů, schopnost naladit se na druhé, soustředěné naslouchání, důvěra, koncentrace, spontaneita, pohotovost reakcí, nebo schopnost být tady a teď jsou právě dovednosti, které budeme pomocí divadelní improvizace společně trénovat. Na otevřených lekcích (open classech) se budeme několikrát do měsíce věnovat jednomu z těchto témat.

Co s námi získáte?

- základy divadelní improvizace
- rozproudění své spontaneity a kreativity
- trénink projevu před ostatními (veřejné vystupování a sebevědomí)
- schopnost jak víc naslouchat a být přítomný “tady a teď”

Komu je kurz určen?

V případě této Improdílny je kapacita výjimečně omezena na 12 osob a je doporučena především osobám s předchozí zkušeností s divadelní improvizací. Rezervujte si své místo zde.

Co potřebujete sebou je motivace něco se naučit, či zkusit něco nového, pohodlné oblečení (tepláky, legíny, pohodlné šaty nebo tričko, improvizujeme většinou bez bot, ale je to na vás) a láhev s vodou (není povinná).

Lektor:

Pro nemoc jsme změnili lektora a bude ním Petr Holík lektor, herec a improvizátor z Up the Glen a BuranTeatru.

Kdy a kde:

Sobota 24. 3. 2018 18:00 - 20:00
Místo, kde se improdílny konají, je divadelní sál BuranTeatru, který se nachází v budově Sokolského stadionu na Kounicové 20.

Cena:

Poplatek za lekci je dobrovolný. (Platba probíhá přímo na místě po lekci.)

Chtěli bychom vést účastníky k tomu, aby probírali zodpovědnost za svůj vlastní osobnostní rozvoj. Právě proto jsme se rozhodli vyzkoušet systém dobrovolného vstupného na otevřené tréninky improvizace. Chceme, abyste se rozhodli, kolik za lekci zaplatíte, podle toho, nakolik ji považujete za přínosnou.

Kontakt a přihláška:

Pokud máte dotazy, kontaktujte Báru mailem na bara@proraptor.cz nebo telefonicky na +420 773 067 285. Přijďte na lekci minimálně 10 min před jejím začátkem.

www.proraptor.cz | www.facebook.com/proraptorzs

Improdílna je součástí projektu Měsíc improvizace.

Od 17. března do 15. dubna 2018 se v BuranTeatru odehraje série večerů zaměřujících se na fenomén nejen divadelní, ale také výtvarné či hudební improvizace. Tento žánr se v posledních letech těší čím dál větší oblibě nejen v řadách tvůrců, ale i v řadách diváckých a Měsíc improvizace představí reprezentativní přehled brněnského improvizačního spektra.