Barbara Herucová

Workshop: Barbara Herucová (SK/CZ): ImproLab – Laboratoř improvizačního divadla

„Cílem ImproLabu je na základě společného víkendového workshopu sestavit stálou skupinu pro experimentování na poli vytváření nových inscenací improvizačního divadla. Víkendová laboratoř je určena pro lidi, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci a chtějí se věnovat improvizaci minimálně na poloprofesionální úrovni.“


V rámci workshopu si budeme společně hrát a improvizovat, abychom zjistili, jaké jsou silné stránky jednotlivých účastníků. Zaměříme se na hravost, tvorbu postavy, práci se statusem, spolupráci s partnerem na jevišti a strukturu příběhu.

Datum:
25. – 26. 11. 2017

Čas:
sobota i neděle 9:30 – 16:00 (s přestávkou na oběd)

Místo:
BuranTeatr, Kounicova 22, Brno

Počet účastníků je omezen na 16.

Cena:
Early birds 700 Kč (do 31. 10. 2017), poté 900 Kč.

Rezervace je platná po zaplacení nevratné zálohy 300 Kč, druhá část platby proběhne v den workshopu v hotovosti. Přihlásit se můžete zde na webu zaplacením zálohy v sekci Vstupenky (vpravo nahoře).

V případě jakýchkoli dotazů pište na: herucova@buranteatr.cz

Vede: Barbara Herucová (SK/CZ)

Barbara studovala Teorie nových médií a Zkušenostně reflektivní učení, díky kterému objevila metody aplikovaného dramatu a dramatické výchovy. Od té doby vystupuje a trénuje v rámci improvizačního divadla TAMTi, které hraje krátké i dlouhé formy improvizace. Kromě TAMTi je také součástí dalších divadelních projektů a inscenací (Roots, AmaTeatr, Impro bez hranic aj.). Divadlo, speciálně divadlo improvizační, je hlavním zaměřením jejího lektorského působení v neziskové organizaci Proraptor, kterou založila. Vede zde workshopy, otevřené lekce, kurzy pro širokou veřejnost i firmy (ve spolupráci s teambuildingovou firmou Dobrokar). Nejzásadnější vliv na její práci a přístup k divadlu mělo setkání s učiteli a učitelkami jako Keith Johnstone, Lee White, Rod Ben Zeev, Inbal Lori či Katy Shutte. Stejně důležitý vliv měly také teorie klaunování, storytellingu, fyzického divadla nebo divadla utlačovaných (které se učila od Bárbary Santos). Kromě lektorování a hraní pracuje Barbara v divadle BuranTeatr, kde má na starosti dramaturgii a produkci workshopů.


ImproLab – Laboratoř improvizačního divadla