Workshop: Tomáš Wortner & Katarzyna Kamecká: Kurz fyzického divadla - pohybový jazyk

„Zveme vás na sérii pěti lekcí věnovaných fyzickému divadlu pod vedením lektorů Tomáše Wortnera a Katarzyny Kamecké. Tato série bude zaměřena na poznávání a rozšiřování možností pohybového jazyka ve fyzickém divadle. Každá lekce bude obsahovat trénink performera, práce s imaginací, práce s precizností pohybu a různými kvalitami, práce s dynamikou a tempem pohybu, práce s kompozicí. Trénink bude zaměřen na individuální, partnerskou i skupinovou práci.“


Kurz je určen pro osoby zajímající se o divadlo a tvůrčí práci s tělem. Předchozí zkušenosti není vyžadována.

Organizační informace:
- Stálá skupina o max. 8 - 9 účastnících
- 5 lekcí o délce 3 hodiny
- Ideálně maximálně jedna absence
- Kurz probíhá v říjnu, každé úterý vždy od 18:00 do 21:00
- Termíny lekcí: 1. října, 8. října, 15. října, 22. října, 29.října
- Lektoři: Tomáš Wortner, Katarzyna Kamecka
- S sebou: Pohodlné oblečení na pohyb. Minimálně jedno tričko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty

Cena:
Cena kurzu: 3200 Kč
Cena pro Early birds při zaplacení do 20. srpna 2019: 2700 Kč
Registrace přes email: katarzyna.kamecka@gmail.com

Tomáš Wortner

Herec, tanečník, performer, učitel, lektor - www.tomaswortner.cz
Od roku 2013 do roku 2017 žil ve Wroclawi, kde pracoval v divadelní laboratoři Two Path Studio v Grotowski Institutu. V rámci své pedagogické práce vedl množství workshopů a divadelních dílen zaměřených na různá divadelní odvětví: herectví, pohyb, fyzická akce, improvizace, partnerská práce, rytmus, muzikalita atd. Důležité projekty: Di_Sein (divadlo D'epog), Cirkus Havel (Divadlo Husa na provázku), Paní z može (autoteatro v režii T. Wortnera), Písečná žena (v koprodukci s Grotowski Institutem), inscenace Paraziti a stejnojmenný taneční film (s M. Kozánkem a K. Kameckou), Zápisky z volných chvil (DAMU, r. A. Klimešová). Od roku 2017 spolupracuje se Studio Matejka (Grotowski institut), se kterým vytvořil nejnovější představení Angry man, Variations on Defense of Anger. V roce 2019 režíroval "Šeherezáda - Když král není doma", absolventské představení P. Kopřivové na Ateliéru fyzického divadla, JAMU. Kromě uměleckých projektů se věnuje kurzům osobního rozvoje - založil a vede PlayFight Club.

Katarzyna Kamecka

Tanečnice, performerka, lektorka - www.facebook.com/katkamecka/
Pochází z Wroclawi. Vystudovala kulturologii, práci s lokální komunitou a tanec na Academy of New Dance and Contact Improvisation pod vedením Milana a Zuny Kozánkových. Zabývá se pohybovým divadlem, tancem a propojováním umělecké a sociální sféry. Pracuje s různými věkovými skupinami, s amatéry i profesionály, tvoří a vede workshopy. Důležité projekty: Dynamics of Metamorphosis (divadelní výzkum Nett Theatre a Institutu Grotowskiego), Symbióza – autonomie (divadelně-taneční projekt ve spolupráci s T. Wortnerem a M. Kozánkem ukončený premiérou inscenace Paraziti a vytvořením krátkého tanečního filmu), ProtoCiało (tvorba pohybových site-specific performance pod vedením P. Święcańskiej, Každodenní rituály přežití (inscenace, r. B. Pradzyńska), Přes hranice (divadelní projekt s polskou, německou a romskou mládeží). Vede autentický pohyb a setkání PlayFight Club.