Workshop: Katarína Mišíková Hitzingerová: Piš, jak slyšíš srdcem / Píš ako počuješ srdcom/

„Workshop tvůrčího psaní cenami ověnčené slovenské dramatičky Kataríny Mišíkové Hitzingerové je určený začátečníkům i pokročilým od 10 do 100 let, proběhne od 11. do 12. května 2019 a jeho výsledkem budou literární díla různých žánrů.“


Chceš psát a nevíš, jak na to? Workshop tvůrčího psaní ''Piš, jak slyšíš srdcem'' cenami ověnčené slovenské dramatičky, dramaturgyně, režisérky a pedagožky Kataríny Mišíkové Hitzingerové je určený začátečníkům i pokročilým od 10 do 100 let a proběhne ve dvou blocích od 11. do 12. 5. 2019.

V průběhu workshopu se budete zabývat vlastnostmi a emocemi slov, slovními hříčkami, hledáním námětu, zpracováním tématu, vytvářením dramatických oblouků, dramatickými situacemi, jazykem postav, konfliktem, literárními žánry, atributy tragického a komického hrdiny i překvapivými konci, stejně jako prací s cílovou skupinou díla, jejím vlivem na proces tvorby a výslednou podobu díla i realizací díla na jevišti. Výsledkem dílny budou literární díla různých žánrů, kterými se účastníci budou prezentovat.

Slovenská lektorka Katarína Mišíková Hitzingerová vystudovala divadelní vědu, filmovou dramaturgii a scénáristiku a filmovou dokumentární tvorbu. Poté pracovala např. v americkém divadle Lake George Dinner Theatre. Následně začala vyučovat v řadě institucí, např. na FDU AU. Kromě pedagogické činnosti se věnuje psaní dramatických textů, které byly inscenovány např. na Slovensku, v Srbsku, Maďarsku i USA, dramaturgii, režii a publikační činnosti. Za svoji tvorbu získala řadu ocenění.

Praktické informace:

Kdo:

začátečníci i pokročilí od 10 do 100 let

Kdy:

11. 5. 2019 od 10 do 19 hod. s obědovou pauzou

12. 5. 2019 od 10 do 19 hod. s obědovou pauzou

Kde:

BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Cena: 1 800 Kč

Na workshop se lze přihlásit prostřednictvím rezervačního systému zaplacením nevratné zálohy ve výši 1 000 Kč ZDE
Zbytek účastnického poplatku bude doplacen na místě v den workshopu.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte prostřednictvím e-mailu vaskovicova@buranteatr.cz