Město duchů // Předprojekce festivalu Jeden svět

„Ve spolupráci s festivalem Jeden svět Brno vás zveme na druhou ze tří předprojekcí festivalu konané v divadle BuranTeatr. “


Město duchů

Teroristická organizace, tzv. Islámský stát, obsadila Rakku v roce 2014 a učinila z ní své hlavní sídlo v Sýrii. Hamúd, jeho bratr Hasan a další žurnalisté z aktivistické skupiny Rakka je v tichosti vyvražďována (Raqqa is Being Slaughtered Silently), nasazují vlastní životy, aby odkrývali zločiny teroristů a vyvraceli jejich propagandu. Když však tzv. Islámský stát částečně rozkryje jejich síť, musí Hamúd s Hasanem své rodné město opustit. Zůstávají ale ve spojení se svými zdroji v Rakce a dále informují svět o životě ve městě. Za svou činnost sklízejí mezinárodní uznání, ovšem ani v exilu nejsou v bezpečí. Film byl uveden na festivalu Sundance 2017 a vyhrál cenu hlavní poroty na festivalu v Sheffieldu.

Projekce je zdarma, ale z důvodu omezení počtu míst je nutná rezervace. Prosíme, abyste zrušili rezervaci v případě, že se nebudete moct dostavit. Film se bude promítat v činoherní zkušebně, která bude otevřena 15 minut před začátkem.

Zároveň si vás dovolujeme pozvat na samotný festival, který se v Brně uskuteční v termínu od 21. do 29. 3. 2019. A BuranTeatr bude u toho, jelikož zde proběhne část školních projekcí.

Děkujeme Promítej i ty! za poskytnutí filmu.