NÁPLAVA /Příliv nezávislé mimobrněnské scény/

„Poprvé v historii BuranTeatru jsme se rozhodli uspořádat „něco jako festival“, cílem kterého je podpořit nezávislou scénu možností představit brněnským divákům tři divadelní představení z dílny profesionálních nezávislých divadel, divadelních skupin, či jednotlivých performerů z České republiky a Slovenska, kteří tvoří v „mimobrněnském“ divadelním prostoru. Jelikož jsme prostor otevřený profesionálnímu nezávislému umění, jde nám především o vytvoření třídenní kreativní platformy, v rámci které bychom brněnským divákům rádi představili další inspirativní část spektra nezávislých divadelníků a jejich tvorbu, a rovněž tak přispěli k navázání nových kontaktů v brněnské divadelní obci. “


========== TŘI PŘEDSTAVENÍ VE TŘECH VEČERECH ==========

Song lines: expedice 97/18 // Tomáš Janypka, Sabina Bočková

Úterý 10. 3. v 19:30

První inscenací, která se nám představí hned v prvním festivalovém večeru 10. března je pohybová a taneční inscenace s názvem Song lines: expedice 97/18, jejíž premiéra se konala v říjnu 2019 v pražském Studiu Alta. V rámci toho performativního aktu, jež obsahuje duet a sólo se nám představí dvojice preformerů Tomáš Janypka a Sabina Bočková. Song lines: 97/18 tematizuje velmi křehké, intimní a možná právě proto tabuizované téma ztráty blízkého člověka. „Projekt song lines je osobní expedicí do vnitřního prostoru zasaženého absencí blízké osoby, jedné přítomnosti a paměti“, říká o projektu autor konceptu Tomáš Janypka. Součástí prvního festivalového dne bude i VÝVAR / konference divadelního pohybu a tance/ s polévkou. Půjde o v pořadí již druhou konferenci v této sezóně, kterou pořádá divadlo BuranTeatr, zaměřenou na současné lokální i mezinárodní dění ve světě divadelního pohybu a tance. Součástí této konference bude i inscenace Song lines: expedice 97/18, na kterou naváže diskuse s ní spojená. Konference je rovněž určena jak pro profesionály z oblasti pohybového divadla a tance, tak pro širokou veřejnost, která se o tento druh umění zajímá a nebo by se o něm chtěla dozvědět víc.

Více informací ZDE.

Vstupenky ZDE.

Apokabaret // Uhol_92

Středa 11. 3. v 19:30

Apokabaret v režii Alžběty Vrzguli je druhou inscenací festivalu Náplava, se kterou do BuranTeatru dorazí 11. března divadelní skupina s názvem Uhol_92. Ve druhém festivalovém večeru se tedy můžete těšit na ukázku současné nezávislé slovenské scény, která neúprosným a zároveň lehkým a vtipným způsobem reflektuje současné velmi aktuální téma ekologické hrozby týkající se naší blízké budoucnosti. Jestli chcete zažít večer plný divadla, hudby, divných zvířátek a krutého humoru, pak je druhý festivalový den tím pravým.

Více informací ZDE.

Vstupenky ZDE.

Pomaly plynúce dni // GAFFA

Čtvrtek 12. 3. v 19:30

Třetí večer, opět ve znamení slovenské nezávislé scény, bude patřit inscenaci s názvem Pomaly plynúce dni divadleního uskupení s názvem GAFFA v režii Martina Hodoně. 12. března uvidíte jak vypadá variace na Wernera Schwaba o partnerském soužití dvou lidí, kteří místo dialogu žijí dva paralelní monology. Obraz doby, ve které je vztah pouze urputnou snahou o zachování si vlastní identity, aniž by se člověk musel podřídit potřebám toho druhého. Dva ve světě, ve kterém si nemůžou a ani nechtějí porozumět. Inscenace pracuje s prvky činoherního, tak pohybového divadla. Kombinuje hluboké téma s komikou obyčejných a všedních situací partnerského života.

Více informací ZDE.

Vstupenky ZDE.

========== ABONMÁ NÁPLAVA ==========

Nenechte si ujít také speciální předplatné na celý festival. Cena je 400 Kč a permanentka je přenosná.

Online ji zakoupit můžete zde.

Nezapomeňte si svá místa, prosím, rezervovat i online na adrese www.buranteatr.cz/program, na telefonním čísle 774 492 131 nebo na e-mailu vstupenky@buranteatr.cz