Piripkura // Předprojekce festivalu Jeden svět

„Ve spolupráci s festivalem Jeden svět Brno vás zveme na poslední ze tří předprojekcí festivalu konané v divadle BuranTeatr. “


Piripkura

Jair Candor je koordinátor projektu na ochranu deštného pralesa. Společně se štábem podniká cesty do hlubin džungle, aby se tu setkal s Pakyîem a Tamanduou – posledními členy kmene Piripkura. Těm se jako jediným podařilo přežít střet s dřevařskými firmami, které likvidují kus po kusu amazonské pralesy. Do civilizace se tato dvojice vydává pouze v případě, že jim vyhasne oheň. Film je důležitým svědectvím o tom, že uprostřed pralesa stále žijí příslušníci domorodých kmenů. Tato skutečnost totiž jako jediná legálně brání úplné devastaci zbytku amazonských pralesů.

Projekce je zdarma, ale z důvodu omezení počtu míst je nutná rezervace. Prosíme, abyste zrušili rezervaci v případě, že se nebudete moct dostavit. Film se bude promítat v činoherní zkušebně, která bude otevřena 15 minut před začátkem.

Zároveň si vás dovolujeme pozvat na samotný festival, který se v Brně uskuteční v termínu od 21. do 29. 3. 2019. A BuranTeatr bude u toho, jelikož zde proběhne část školních projekcí.

Děkujeme Promítej i ty! za poskytnutí filmu.