Workshop: Katarína Mišíková Hitzingerová: Piš, jak slyšíš srdcem

„Chceš psát a nevíš, jak na to? Workshop tvůrčího psaní ''Piš, jak slyšíš srdcem'' cenami ověnčené slovenské dramatičky, dramaturgyně, režisérky a pedagožky Kataríny Mišíkové Hitzingerové je určený začátečníkům i pokročilým od 10 do 100 let a proběhne ve třech blocích od 8. do 10. 11. 2019. “


V průběhu workshopu se budete zabývat vlastnostmi a emocemi slov, slovními hříčkami, hledáním námětu, zpracováním tématu, vytvářením dramatických oblouků, dramatickými situacemi, jazykem postav, konfliktem, literárními žánry, atributy tragického a komického hrdiny i překvapivými konci, stejně jako prací s cílovou skupinou díla, jejím vlivem na proces tvorby a výslednou podobu díla i realizací díla na jevišti. Výsledkem dílny budou literární díla různých žánrů, kterými se účastníci budou prezentovat.

O LEKTORCE:

Slovenská lektorka Katarína Mišíková Hitzingerová vystudovala divadelní vědu, filmovou dramaturgii a scénáristiku a filmovou dokumentární tvorbu. Poté pracovala např. v americkém divadle Lake George Dinner Theatre. Následně začala vyučovat v řadě institucí, např. na FDU AU. Kromě pedagogické činnosti se věnuje psaní dramatických textů, které byly inscenovány např. na Slovensku, v Srbsku, Maďarsku i USA, dramaturgii, režii a publikační činnosti. Za svoji tvorbu získala řadu ocenění.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

KDO:
začátečníci i pokročilí od 10 do 100 let

KDY:
8. 11. 2019 od 15 do 19 hod.
9. 11. 2019 od 10 do 19 hod. s obědovou pauzou
10. 11. 2019 od 10 do 13 hod.

KDE:
BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

CENA:
1 800 Kč

Na workshop se lze přihlásit prostřednictvím rezervačního systému zaplacením nevratné zálohy ve výši 1 000 Kč do 30. 10. 2019. Zbytek účastnického poplatku bude doplacen na místě v den workshopu.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte prostřednictvím e-mailu vaskovicova@buranteatr.cz