Roberta Štěpánková

Workshop: Roberta Štěpánková: Tělo a jeho slova

„/Workshop tance a improvizace pro umělce/“


Workshop Roberty Štěpánkové, vycházející z taneční improvizace a techniky Skinner Releasing Technique, se bude zaměřovat na trénink vnímání, přítomnosti, intuice a spontánosti, a to prostřednictvím zkoumání základních fyziologických a anatomických principů těla. S cílem uvědomění si vlastní tělesnosti se budeme věnovat pochopení dění uvnitř těla a zároveň způsobu artikulace a kompozice pohybu v prostoru a čase. Prostřednictvím této zkušenosti odkryjeme nové možnosti a nuance pohybu, obnovíme vztah mezi pohybem a řečí a prozkoumáme tělo jako zdroj četných informací i nonverbálních významů.

Kurz je určený pro umělce a osoby s vážným zájmem o prohloubení schopnosti práce s tělem nebo studium umění taneční improvizace a instantní kompozice.

Účastníci si přinesou pohodlné oblečení a zápisník.

Datum:
3. – 4. 3. 2018

Sobota: 9:30 - 15:30, Neděle: 9:30 - 15:30

Místo:
Workshopový sál, BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Počet účastníků je omezen na 6.

Cena:
990 Kč

Rezervace je platná po zaplacení nevratné zálohy 400 Kč, druhá část platby proběhne v den workshopu v hotovosti.

Přihlásit se můžete zde na webu zaplacením zálohy v sekci Vstupenky (vpravo nahoře).

V případě jakýchkoli dotazů pište na: herucova@buranteatr.cz

Roberta Štěpánková (1986)

Umělkyně a psychoterapeutka, která se specializuje na práci s tělem jako zdrojem esenciálního materiálu obohacujícího uměleckou tvorbu a prohlubujícího lidské sebepoznání. Základním principem je pro ni instantní kompozice (improvizace), tedy tvorba vznikající v daném okamžiku.

Studovala, žila a tvořila ve Španělsku a Holandsku, v současné době žije v Brně, kde se věnuje především výuce tance a pracuje jako na tělo zaměřená psychoterapeutka. Vytváří taneční sóla a iniciuje mezinárodní umělecké projekty. Ráda se režijně a dramaturgicky podílí na inscenacích, které propojují tanec, poezii, hudbu a vizuální umění.

www.robertastepankova.com