VÝVAR /Konference divadelního pohybu a tance/ s polévkou

„Divadlo BuranTeatr srdečně zve na historicky první „buranskou“ konferenci zaměřenou na pohybové divadlo a tanec.“


Kdy? 7. listopad

Program konference:

17:00 - zahájení konference jakož i následná prezentace tvůrců – headliners v kavárně BlackBox Cafe v prostoru BuranTeatru. Obsahem jednotlivých příspěvků tvůrců bude především prezentace jejich současných projektů, kterými poslední dobou aktivně žijí, ať už se jedná o blížící se premiéru, účast na rezidenčním pobytu, připravovaná inscenace/choreografie nebo dokonce pedagogickou činnost. Po skončení každé prezentace bude následovat prostor pro dotaz od diváků. Kromě pozvaných hostů se prezentace v rámci OPEN MIC mohou zúčastnit také performeři či tvůrčí skupiny a platformy, kteří při registraci projeví o prezentaci zájem.

18:30 – networking hodina: hodina volných diskusí mezi všemi zúčastněnými, kteří by se chtěli více doptat umělců na jejich projekty, nebo navázat kontakty či spolupráci. A protože bude konference probíhat ve večerních hodinách, bude pro všechny zúčastněné připravena možnost společně povečeřet polévku (vývar?), která bude připravena k zakoupení na baru.

19:30 - Pro ty, kteří budou chtít pokračovat ve sdílení večera, společných témat a otázek z oblasti pohybového divadla a tance, bude možnost zakoupení lístku na představení nové inscenace divadla BuranTeatr v koprodukci s produkční platformou Motion Hub LO.VE!.
Po skončení představení se společně přesuneme na činoherní zkušebnu, kde plynule navážeme panelovou diskusí zaměřenou na témata dotýkající se jak samotného představení, tak prezentací projektů či tvorby a zkušeností pozvaných hostů - headliners.

Moderátorem večera bude herec a performer divadla BuranTeatr Petr Holík.

Všechny (promotéry, novináře, teoretiky, umělce nebo nadšence a laickou veřejnost), kteří by se konference rádi zúčastnili, prosíme o registraci vyplněním dotazníku: https://www.survio.com/survey/d/N8K5D8K3W4D5K5R2Q

Headlineři konference budou: kurátor Honza Malík za spolek a taneční uskupení Pulsar, tanečnice a choreografka Tereza Hradilková, producent Petr Novák za platformu Motion Hub a umělecký šéf Matyáš Dlab za Terén - pole performativního umění.

Partnery konference jsou Institut umění - Divadelní ústav a Vegalité.