VÝVAR #2 /Konference divadelního pohybu a tance/ s polévkou

„Divadlo BuranTeatr srdečně zve na „buranskou“ konferenci zaměřenou na pohybové divadlo a tanec.“


Všechny (promotéry, novináře, teoretiky, umělce nebo nadšence a laickou veřejnost), kteří by se konference rádi zúčastnili, prosíme o registraci vyplněním dotazníku:https://www.survio.com/survey/d/W6K3K8D4S1M5F2U6O

Program konference:

16:30 - Začínáme! Registrace účastníků + 1. promítání tanečních filmů Split Structure, JA:PA a PO.

17:00 - Zahájení konference prezentacemi headlinerů. Vystoupí Juraj Augustín, Tomáš Janypka, Roberta Legros Štěpánková, Juraj Mitro + prezentace v rámci OPEN MIC Obsahem jednotlivých příspěvků tvůrců bude především prezentace jejich současných projektů, kterými poslední dobou aktivně žijí, ať už se jedná o blížící se premiéru, účast na rezidenčním pobytu, připravovaná inscenace/choreografie nebo dokonce pedagogickou činnost. Po skončení každé 10 minutové prezentace bude následovat prostor (cca 5 minut) pro dotaz od diváků. Kromě pozvaných hostů se prezentace na 5 minut v rámci OPEN MIC mohou zúčastnit také performeři či tvůrčí skupiny a platformy, kteří při registraci projeví o prezentaci zájem.

18:30 – Networking hodina s polévkou od VEGALITÉ + 2. promítání tanečních filmů Split Structure, JA:PA a PO.

19:30 - Pro ty, kteří budou chtít pokračovat ve sdílení večera, společných témat a otázek z oblasti pohybového divadla a tance, bude možnost pokračovat na představení pohybové performance Náplava // Den první // Song lines: expedice 97/18 Tomáše Janypky a Sabiny Bočkové, kterou uvedeme v rámci "něčeho jako festival" Náplava // Příliv nezávislé mimobrněnské scény.

20:35 - Moderovaná diskuse s Tomášem Janypkou a Sabinou Bočkovou na téma Nemůžeme všemu na jevišti věřit aneb prolínání reality a fikce v performačním aktu. • Jak osobní zkušenost performera transformovat do univerzálního jazyka pro diváky? • Jak by měl performer s vlastní zkušeností pracovat a přistoupit k práci s ní? • Je možné vytvořit si objektivní odstup od vlastní zkušenosti, která je těžištěm díla? • Reflektuje divák tuto zkušenost jako vykonstruované téma, nebo jako osobní výpověď performera? S čím se víc ztotožňuje? • Je osobní výpověď umělce zárukou silnějšího emočního prožití u diváka?

21:30 - Ukončení konference + 3. promítání tanečních filmů Split Structure, JA:PA a PO.

Partnerem konference je VEGALITÉ.