Sabina Machačová & BuranTeatr

Homo eroticus aneb Láska v době těla /Erotická balada/

„Křičela jsem, ať si mě vezme, ať mi dá víc, udělá mě, udělá něco, cokoli. Víc. Prosím, Hned. Řvala jsem: Dělej, ty píčo, copak kurva nevíš, jak se šuká?, ale hlavou mi běžela myšlenka: Zařiď, ať chci, abys mě miloval.“

realizační tým:

Režie – Gabriela Ženatá
Dramaturgie – Sabina Machačová
Scénografie, kostýmy – Magdaléna Paráčková
Hudba – Martin Nešporek
Hudební konzultant – Ondrej Kalužák
Produkce – Jana Fišerová
Asistentka režie – Kateřina Minaříková
Light design – Tomáš Tušer
Zvuk – Ondrej Kalužák
Foto plakátu – Pavel Nesvadba
Foto inscenace – Dagmar Husárová

osoby a obsazení:

Lucie Ingrová
Alžbeta Vaculčiaková
Petr Holík
Dominik Teleky
Martin Nešporek

Premiéra 14. září 2018 v BURANTEATRu.

Představení trvá 90 minut. Nemá přestávku.


Čtyři lidé. Čtyři příběhy. Různé životy. Různé touhy. Nezáleží na tom, co pícháte. Hlavně že pícháte. Autorská inscenace o sexu a intimitě, o bezejmenných tvářích a dočasném nasycení, o člověku v zajetí prázdna. Šukání? Milování? Láska? Samota? Strach? Sebedestrukce? Souboj slin. Groteskní vzdychání. Napnuté vnitřnosti. Ticho.

Miluju moc, kterou má moje píča.

''Žijeme v ženském světě. Muži z něj utíkají před obrazovku počítače, kde sedí s měkkými rysy ve tváři a s rukou, ve které jsou zvyklí držet místo kyje akorát tak myš, a dívají se na gigantickou postavu archetypálně svalnatého hrdiny s paprskometem v ruce.''

Ve scénáři jsou užity citace z následujících děl: Lydia Lunch – Paradoxia, překlad Kamila Lederová, Lydia Lunch – Budu dělat za drogy, překlad Pavel Klempera, Carlos Fuentes – Diana, osamělá lovkyně, překlad Martina Hulešová, Pedro Almodóvar – Patti Diphusa, Venuše záchodků, překlad Anežka Charvátová, Stanislav Komárek – Muž jako evoluční inovace?, Sarah Kane – Psychóza ve 4.48, překlad Jitka Sloupová, Dorota Maslowska – Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky, překlad Barbora Gregorová, Jiří Dědeček – Slizské písně.

Nenávidím mechanický, průmyslový, instrumentální sex s cizími ženami, ke kterým necítím dokonce ani opovržení, snad jen rozpačitou propast a prázdno, cizí tělo pod rukama, které by stejně dobře mohlo být tělem zvířete, cizí tělo bez tváře... Už je po všem, ležíme, sliny a sperma usychají a tvůj dech je jako projíždějící auta, jako houkající sirény.

Upozornění: Inscenace je přístupná od 18 let.

Inscenace vznikla za finanční podpory Nadace Život umělce.

Sponzory inscenace jsou firmy Music City, Divon.cz a Kytary.cz.