Workshop: Improdílny - Otevřené tréninky improvizace

„Otevřené tréninky improvizace pro každého jsou prostorem pro hraní, tvoření i učení. Přijďte i vy objevit svoji kreativitu, spontaneitu a mnoho dalšího. To vše, v rámci Improdílen, na jevišti bez diváků.“


Divadelní improvizace je založena na několika jednoduchých principech, kterých využitelnost přesahuje jeviště i divadelní sál. Přijímání nápadů, schopnost naladit se na druhé, soustředěné naslouchání, důvěra, koncentrace, spontaneita, pohotovost reakcí, nebo schopnost být tady a teď jsou právě dovednosti, které budeme pomocí divadelní improvizace společně trénovat. Na otevřených lekcích (open classech) se budeme několikrát do měsíce věnovat jednomu z těchto témat.

Co s námi získáte?

- základy divadelní improvizace
- rozproudění své spontaneity, kreativity a hravosti
- trénink projevu před ostatními (veřejné vystupování a sebevědomí)
- schopnost jak víc naslouchat a být přítomný “tady a teď”

Komu je kurz určen?

Na otevřené tréninky může přijít opravdu každý - ať už jste zkušený improvizátor, nebo úplný nováček. Nezáleží ani na věku (i když tréninky jsou spíše vhodné pro lidi starší 15 let).

Co potřebujete sebou je motivace něco se naučit, či zkusit něco nového, pohodlné oblečení (tepláky, legíny, pohodlné šaty nebo tričko, improvizujeme většinou bez bot, ale je to na vás) a láhev s vodou (není povinná).

Lektorky:

Bára Herucová nebo Petra Andrášik nebo Hana Vrtalová

Kdy a kde:

Improdílny se konají nepravidelně 2-3 krát do měsíce – termín se dovíte v programu na webu BuranTeatru, nebo na facebooku. Místo, kde se improdílny konají, je BuranTeatr, který se nachází v budově Sokolského stadionu na Kounicové 20.

Cena:

Poplatek za lekci je dobrovolný. (Platba probíhá přímo na místě po lekci.)

Chtěli bychom vést účastníky k tomu, aby probírali zodpovědnost za svůj vlastní osobnostní rozvoj. Právě proto jsme se rozhodli vyzkoušet systém dobrovolného vstupného na otevřené tréninky improvizace. Chceme, abyste se rozhodli, kolik za lekci zaplatíte, podle toho, nakolik ji považujete za přínosnou.

Kontakt a přihláška:

Pokud máte dotazy, kontaktujte přímo lektorku Báru mailem na b.herucova@gmail.com nebo telefonicky na +420 773 067 285.

Přihlašování na lekce probíhá zde ve formě rezervace, přijďte na lekci minimálně 10 min před jejím začátkem.

FACEBOOK: VZDĚLÁVÁNÍ DIVADLEM