Workshop: Tomáš Wortner & Katarzyna Kamecká: Kurz fyzického divadla

„Zveme vás na sérii jedenácti lekcí věnovaných fyzickému divadlu pod vedením lektorů T. Wortnera a K. Kamecké.“


Náplní kurzu, určeného pro osoby zajímající se o divadlo a tvůrčí práci s tělem, je umění individuální i skupinové improvizace (umění poslouchání, přijímání a nabízení), spontánní vytváření pohybového i dramatického materiálu, dramaturgie pohybu, režijní dovednosti performera, společné vytváření a fixování dramatických obrazů/situací. Každá lekce bude obsahovat trénink performera, vytváření expresivního materiálu a kreativní práci s ním. Trénink i tvorba bude zaměřena na individuální, partnerskou i skupinovou práci.

Organizační informace:
- Stálá skupina o max. 8 členech
- 11 lekcí o délce 2,5 hod
- Kurz probíhá od března do června 2019 ve vybrané pátky vždy od 17 do 19,30 hod
- Termíny lekcí: 15.3., 22.3., 29.3., 5.4., 12.4., 26.4., 3.5., 10.5., 31.5., 7.6., 14.6.
- Lektoři: Tomáš Wortner, Katarzyna Kamecka
- S sebou: Pohodlné oblečení na pohyb. Minimálně jedno tričko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty

Cena:
Cena kurzu: 4200 Kč
Cena pro Early birds při zaplacení do 17. 2. 2019: 3700 Kč
Registrace přes email: katarzyna.kamecka@gmail.com

Tomáš Wortner

Herec, tanečník, performer, učitel, lektor
Od roku 2013 do roku 2017 žil ve Wroclawi, kde pracoval v divadelní laboratoři Two Path Studio v Grotowski Institutu. Spoluzaložil improvizační divadla Bafni a Kamarádi nacvičených scének. Několik let systematicky praktikuje jógu, kontaktní improvizaci, AcroYogu a párovou akrobacii, zabývá se propojením pohybového divadla a bojových umění. Důležité projekty: Di_Sein (divadlo D'epog), Cirkus Havel (Divadlo Husa na provázku), Paní z može (autoteatro v režii T. Wortnera), Písečná žena (v koprodukci s Grotowski Institutem), inscenace Paraziti a stejnojmenný taneční film (s M. Kozánkem a K. Kameckou), Zápisky z volných chvil (DAMU, r. A. Klimešová). Od roku 2017 spolupracuje se Studio Matejka (Grotowski institut), se kterým vytvořil a vystupuje v nejnovějším představení Angry man, Variations on Defense of Anger.

Katarzyna Kamecka

Tanečnice, performerka, lektorka
Pochází z Wroclawi. Vystudovala kulturologii, práci s lokální komunitou a tanec na Academy of New Dance and Contact Improvisation pod vedením Milana a Zuny Kozánkových. Zabývá se pohybovým divadlem, tancem a propojováním umělecké a sociální sféry. Pracuje s různými věkovými skupinami, s amatéry i profesionály, tvoří a vede workshopy. Důležité projekty: Dynamics of Metamorphosis (divadelní výzkum Nett Theatre a Institutu Grotowskiego), Symbióza – autonomie (divadelně-taneční projekt ve spolupráci s T. Wortnerem a M. Kozánkem ukončený premiérou inscenace Paraziti a vytvořením krátkého tanečního filmu), ProtoCiało (tvorba pohybových site-specific performance pod vedením P. Święcańskiej, Každodenní rituály přežití (inscenace, r. B. Pradzyńska), Přes hranice (divadelní projekt s polskou, německou a romskou mládeží), spolupráce s PlayFight Club.