Workshop: Roberta Štěpánková //Kurz tance a instantní kompozice//

„"Kurz tance a instantní kompozice" jsou pravidelné hodiny tance v pondělí v době od 19:00 - 20:30 ve workshopové sále BURANTEATR.“


"Kurz tance a instantní kompozice" nabízí prostor pro pohybovou meditaci a zároveň vede tanečníka k prohloubení vnímání prostoru a času, ve kterém se nachází a ke sdílení tance - choreografie jako umělecké výpovědi.

Cílem hodin je učit se osidlovat tělo v jeho plnosti - třídimenzionální i významové, přes soustavu cvičení a technik opírajících se o principy Skinner Releasing Technique a Bartenieff Fundamentals. Zpřítomněním základních fyziologických principů (dech, vidění, poslech, energetická centra těla, stabilita-mobilita, osa těla, a-symetrie, ...) tanečník znovu nabývá přístup k vlastní přirozenosti těla, rozšiřuje si pohybový slovník. Tento trénink slouží jako příprava na tvorbu jedinečných virtuózních choreografií.

Tanečníkova touha tvořit tanec je v práci oslavována. V práci se učí prohlubovat komunikaci přes vlastní tančící tělo.

Výuka zapojuje fyzikalitu a fyziologii těla stejně jako otevírá prostor pro poezii a spiritualitu, tak jak v tanečníkovi existují. Pokud dokážeme tvořit tanec z těchto různých vrstev nás samých, umožní nám to vnímat vlastní tanec i sebe samých v tanci v nové plnosti.

Hodiny jsou navrženy tak, že z nich může mít užitek profesionální i neprofesionální tanečník, umělec (herec, poet, vizuální umělec, ...), který pracuje tělem.

Pravidelnost ve studiu podporuje i možnost další kompoziční práce (jako například tvorba představení).

Datum:
Data kurzu na podzim 2020
Pondělí 5. 10., 12. 10., 2. 11., 9. 11., 16. 11., 23. 11., 30. 11., 7. 12., 14. 12. a 21. 12. vždy 19:00 - 20:30.

Místo:
Workshopový sál, BuranTeatr, Kounicova 20, Brno

Cena:
Permanentka na 10 lekcí (na období podzim 2020): 1700 Kč (1lekce/170Kč) 1 "drop in" hodina bez permanentky: 210 Kč

Registrujte se na kurz tance podzim 2020 zasláním mailu na robi.stepankova@gmail.com do 20. 9. 2020 a zajistěte si tím místo ve skupině!

Roberta Štěpánková (1986)

Performerka, choreografka, na tělo orientovaná psychoterapeutka

Roberta se specializuje na práci s tělem jako zdrojem důležitého materiálu. Učí a tvoří umění instantní kompozice tance, které má základ v technice improvizace. Fascinuje ji tvorba solidního choreografického materiálu za přítomnosti posluchače těla. Roberta studovala, žila a tvořila ve Španělsku a Nizozemsku, nyní žije v Brně, kde pracuje v kontextu výuky tance, v kontextu na tělo orientované psychoterapie (soukromá praxe) a v kontextu výzkumu tance na PhD. studiu (Fakulta sociálních studií MU). V tvorbě se jako performerka zaměřuje na tvorbu sólo projektů a duetů, iniciuje mezioborové mezinárodní projekty, ve kterých pracuje i režijně a dramaturgicky. Je součástí spolku ORBITA z. s. V roce 2020 kromě pravidelné výuky (v pondělí a ve středu) nabízí možnost intenzivnějšího studia improvizace a instantní kompozice tance v rámci Řada workshopů 2020 "Tanec rychlého těla".

www.robertastepankova.com